Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Adwokaci

» jesteś tutaj: » Kancelaria adwokacka » Adwokaci
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów dążymy do zapewnienia im profesjonalnej i terminowo realizowanej pomocy prawnej. 
 
Adwokaci prowadzący Kancelarię, poza ogólną praktyką prawniczą, specjalizują się w określonych dziedzinach prawa. W zależności od rodzaju spraw, z którymi zwracają się do nas Klienci, do indywidualnej obsługi staramy się przydzielić adwokata bądź aplikanta adwokackiego  z odpowiednią specjalizacją, tak by zapewnić Państwu najwyższy poziom merytoryczny oferowanych usług.

Adwokat Zofia Daniszewska-Dek 


Ukończyła wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1969-1971 odbyła aplikację sądową, a następnie w latach 1972-1975 aplikację adwokacką. Od 1975 r. wykonuje zawód adwokata przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Białymstoku, najpierw w ramach Zespołów Adwokackich w Bielsku Podlaskim i Białymstoku, a od 1992 r. wraz z mężem, w indywidualnej Kancelarii Adwokackiej w Białymstoku.

Adwokat Zofia Daniszewska-Dek specjalizuje się w prowadzeniu spraw przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasbourgu - od początku obowiązywania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce.

Odbyła wiele szkoleń z tej dziedziny organizowanych m.in. przez Radę Europy - Ośrodek Dokumentacji Rady Europy oraz Naczelną Radę Adwokacką w Warszawie.

Członkini Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Adwokat udziela porad i prowadzi sprawy z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego i praw człowieka. Specjalizuje się w sprawach o odszkodowania i zadośćuczynienia, regulację własności nieruchomości, sprawach rozwodowych, ochroną praw i wolności Konstytucyjnych obywateli Polskich, uchodźców i cudzoziemców. Występuje także przed organami Unii Europejskiej.

W roku 2014 adwokat Zofia Daniszewska-Dek została odznaczona złotą odznaką: Adwokatura Zasłużonym

Znajomość języków: angielski i rosyjski.

ŚP.  Adwokat Jerzy Tadeusz Dek - zmarł 25.11.2016 roku. 


Adwokat Jerzy Dek
Ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 19690-1971 odbył aplikację sądową, a następnie w 1972-1975 aplikację adwokacką. Od 1976 r. wykonuje zawód adwokata przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Białymstoku. Pracował w Zespołach Adwokackich w Bielsku Podlaskim i Białymstoku, a od 1992 r. prowadzi wraz z żoną indywidualną Kancelarię Adwokacką.

Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku dwóch kadencji.

Obok obrony w postępowaniach karnych, karno-skarbowych i dyscyplinarnych, adwokat Jerzy Dek specjalizuje się również w sprawach z zakresu obrotu i gospodarowania nieruchomościami, prawie spółdzielczym, podatkowym i handlowym.

Odznaczony złotą odznaką Adwokatura Zasłużonym w 2012 r.

Adwokat Stanisław Jerzy Dek

Ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 2010-2013 odbył aplikację adwokacką. Wykonuje zawód adwokata przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Białymstoku.

Ma szerokie doświadczenie w sprawach cywilnych jak również w obsłudze osób w postępowaniach karnych.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego, stosunków małżeńskich: spraw o rozwód i alimenty, w postępowaniu egzekucyjnym, sprawach o podział majątku wspólnego, zasiedzenie oraz wszystkich spraw z zakresu zobowiązań.



Znajomość języków: angielski i rosyjski.

Adwokat Michał Adam Sykała

Ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Odbył aplikację adwokacką przy Izbie Adwokackiej w Białymstoku, w latach 2012-2015. Uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu uzyskał w 2016 r. Odbył aplikację adwokacką w prestiżowej Kancelarii adw. Zofii Daniszewskiej Dek. Od 2017 r. Przewodniczący Komisji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Białymstoku.

 

 W latach 2007-2009 studiował równolegle prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Aarhus, Danii. W tym czasie odbył też staż w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kopenhadze.

 

Ma doświadczenie w sprawach karnych oraz gospodarczych i handlowych, również z elementem prawa międzynarodowego i handlu zagranicznego. Złożył pracę magisterską pt. „Problemy i ryzyka międzynarodowych umów sprzedaży”.

 

Adwokat Michał Sykała prowadzi majątkowe i niemajątkowe sprawy z zakresu prawa cywilnego, w tym m.in. sprawy o stwierdzenie prawa, zapłatę, rodzinne, spadkowe i osobowe. Ponadto adwokat reprezentuje uczestników postępowania administracyjnego, o ubezpieczenia społeczne oraz z zakresu prawa pracy.

 

Uczestnik wielu kursów kompetencyjnych i szkoleń zawodowych. Ukończył szkołę średnią w USA, biegle włada językiem angielskim w mowie i piśmie. 







adwokaci Białystok, Kancelaria Adwokacka Białystok - pomoc prawna,  porady prawne


Zgodnie z treścią art. 156 § 5 k.p.k.  wynika, że od 2014 roku jako regułę ustawodawca  statuuje nieograniczony dostęp do akt postępowania przygo-towawczego , a odmowa ich udostępnienia wchodzi w rachubę tylko w enumeratywnie wymienionych sytuacjach. : 
- potrzeba zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania 
- ochrona ważnego interesu  państwa. 

Obowiązujące przepisy – po zmianach, stanowią implementację dyrek-tywy Parlamentu Europejskiego i Rady  nr 2012/13/UE z 22.05.2012 roku, które jako zasadę wprowadzają prawo dostępu do akt, ograniczone  jedy-nie ochroną ważnego interesu publicznego. 

Tymczasem standardem w praktyce sądowej  i prokuratorskiej - jest odmowa prawa wgladu w akta w oparciu o bardzo ogólne i jednocześnie lapidarne przesłanki dotyczące - wpływu wiedzy podejrzanego na tocżace się postępowanie. Standardy europejskie nadal pozostają nam obce ....

W przedmiotowej sprawie Sąd dokonywał podziału majatku wspólnego byłych małżonków. W skład tego majątku wchodziło prawo najmu lokalu mieszkalnego pozostającego w zasobach Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, oraz prawdo dzierżawy działki - w ramacg ROdzinnych Ogródków Działkowych. 
Bank w niniejszej sprawie domagał się zapłaty za niespłacany kredyt zaciągnięty przez pozwanych w walucie CHF. Pozwani - nieznani z miejsca pobytu byli reprezentowani przez kuratora, który działając na ich rzecz składał zarzuty w związku z roszczeniem. Docelowo Sąd oddalił powództwo uznając, iż nie budzi, więc wątpliwości w realiach sprawy, że pozwani pozbawieni byli w momencie zawarcia umowy możliwości, by poznać dostatecznie skonkretyzowane i obiektywne wskaźniki, w oparciu, o które miało być wyliczane ich świadczenie. Mając na uwadze, iż zapis dotyczący sposobu przeliczania spłaty na walutę CHF  stanowił itegralną część umowy - jego nieważność spowodowała ocenę, iż cała umowa jest nieważna, co doprowadziło do oddalenia powództwa.